…החלום על ציפור צהובה מסמל חופש או התעלות מבעיות שאתה מבחין בהן. מודעות לעצמך או למישהו אחר ללא מגבלות. מרגיש טוב שלא שם לב לשום דבר שלא מוריד אותך….

…החלום על לבישת שמלה מסמל ציות, נכונות או ציות. לבישת שמלה יכולה להיות ייצוג של כפיפות או משרת את צרכיהם של אחרים. חוסר כוח אסרטיבי או שליטה. אתה מסכים לצרכים אחרים או לא מסוגל לעשות מה שאתה רוצה. באופן שלילי, לבישת שמלה היא סימן לכך שחסר לך כוח או שליטה בחייך. אינך יכול להכתיב את תנאי המצב או נראה שמישהו אחר שולט. לחלופין, שמלה משקפת טבע נותן או ביטוי חיצוני חזק של עצמי. החלום לראות מישהו אחר לובש שמלה מסמל היבט כלשהו של האישיות שלך שהוא תואם, צייתני או חסר שליטה. אזור בחיים שלך מוותר על עצמו ללא מאמץ. החלום על אישה נחשקת מבחינה מינית לובשת שמלה מסמל היבט רצוי בחייך להיות תואם או משרת את צרכיך. דברים שאתה רוצה שיקרה יתבטא בחיים שלך ללא מאמץ. באופן שלילי, אישה נחשקת מבחינה מינית לובשת שמלה עשויה לשקף את תקוותיך או משאלותיך המשמשות אותך. דוגמה: ילד צעיר חלם לראות ילדה נחשקת בשמלה צהובה. בחיים האמיתיים ילדה החלה לרדוף אחריו בבית הספר ובסופו של דבר הפכה לחברתו. הילדה בשמלה הצהובה שיקפה את הילדה בבית הספר עושה את מה שנדרש כדי שהוא יהיה חבר שלה. נכונותה לעשות כל מה שנדרש כדי לשמור עליו מאושר או להיות בקרבתו. הילדה בשמלה הצהובה משקפת את החיים כאילו נמסרת ללא מאמץ לילדה חברה להוטה. שמלה צהובה משקפת תאימות או כפיפות המורגשת או ברורה מאליה. לחלופין, אתה מודע לאזור בחייך שמסר את עצמו ללא מאמץ. שמלה אדומה מסמלת תאימות או כפיפות שהם שליליים. תחושת חוסר אונים או שירות לאחרים על סמך מניעים לא ישרים. זה עשוי גם לסמל הרגל רע שאתה מתקשה לשלוט בו. אתה עלול גם להרגיש שחוסר כוח שיש לך הוא לגמרי לא הוגן או לא נעים. לחלופין, שמלה אדומה עשויה לסמל אדם או מצב שיש לך שליטה מלאה עליו באופן פוגעני או מרמה. שמלה שחורה מסמלת היבטים לא מאוזנים, מוגזמים או כהים יותר של עצמך, חסרי כוח או שליטה. שמלה כחולה מסמלת אותך או איזשהו אזור בחייך שתואם או מועיל בצורה חיובית. שמלה בצבע ירוק כהה מסמלת ציות אנוכי. אתה או איזשהו אזור בחייך הכפוף או מועיל מסיבות אנוכיות….

…הצבע הצהוב בחלום מסמל להבחין במשהו שקורה או לשים לב לעצמך לחשוב בצורה מסוימת. בעלי חיים, חפצים או בגדים צהובים משקפים אמונות, רגשות או מצבים בחייכם שאתם מודעים לעצמכם. באופן חיובי, הצבע הצהוב מסמל מזל טוב או חוויות חיוביות אוטומטיות או שקורות ללא מאמץ. מבחין בעצמך מחבב דברים או מתקשה. באופן שלילי, הצבע הצהוב מסמל דפוסי חשיבה שליליים שאתה מודע בעצמך. הבחנת בעצמך מפחדת, חסרת ביטחון, נתקלת בבעיה או מחמירה. צהוב יכול גם לשקף חוויות שליליות שאי אפשר לעצור. בעיה קיבלה חיים משלה. מרגיש נאלץ להרגיש או להתנהג בדרכים מסוימות. להיות רגיש מדי להעדפות של אחרים. הסמליות לצבע הצהוב מבוססת על התפיסה האנושית הכללית של צבע השמש במהלך היום מכיוון שאתה יכול לראות הכל קורה. דוגמא: אדם חלם לראות פרפר צהוב. בחיים האמיתיים הוא היה רגיש לשוחח עם רופאיו על טיפול בריאותי חלופי מכיוון שחשש שיגידו לו להפסיק. הפרפר הצהוב סימל אותו מבחין ברגישות שלו לגבי האפשרות שיהיה עליו לוותר על הטיפול הבריאותי האלטרנטיבי שלו. דוגמא 2: אישה חלמה לנהוג במכונית צהובה מכוערת. בחיים הערים היא חשה שהיא נאלצת לקבל החלטות מסוימות כדי לעמוד בציפיות של הוריה. הצהוב שיקף את האופן שבו היא שמה לב לעצמה עושה את מה שהוריה רוצים. דוגמה 3: אישה חלמה ללבוש שמלה צהובה. בחיים הערים הרגישה שעליה לקבל החלטה שתואמת יותר את מה שרוצה משפחתה ממה שהיא רוצה. הצהוב שיקף כיצד היא שמה לב לעצמה שהיא צריכה לעשות את מה שמשפחתה רוצה….

…ראיית זוחל או לטאה בחלום מסמלת פחד. או פחד שיש לך או פחד שאתה מקרין למישהו אחר. החלום על לטאה צהובה או זוחל זוחלים מסמל פחד שיש לך די מורגש. דוגמא: אדם חלם להיוולד מחדש כזוחל. בחיי הערות הוא בדיוק התאושש מניסוי מסוכן עם שינוי חומרים. לאחר הניסוי המסוכן הוא הבין שהוא מפחיד את חבריו ומשפחתו כל הזמן כשדן בו. הלידה מחדש כזוחל שיקפה את השינוי הדרמטי באופן בו הוא נתפס בעיני אחרים כמוניטין החדש שלו שהחדיר פחד באנשים שדואגים לו….